K
o
u
h
e
N
o
u
r

داستان پشت چشمه های آب زیبای استانبول

داستان پشت چشمه های آب زیبای استانبول

چشمه های آب استانبول

بازدیدكنندگان در سراسر استانبول می توانند با چشمه های تاریخی روبرو شوند كه با حجاری های سنگی زینتی و گنبدهای زیبا به نمایش در می آیند. این چشمه ها به عنوان یک عمل سخاوتمندانه تأمین آب به مردم ساخته شده اند ، فارغ از اینکه در آن شهر بزرگ واقع شده اند ، همچنان شما را به یاد گذشته استانبول می اندازند.

حتی اگر بسیاری از چشمه های استانبول دیگر شهروندان خود را با آب خنک از آبشارهای طلای خود سرحال  نمی کنند ، اما هنوز هم یک چشم انداز خیره کننده دارند. چشمه های استانبول که برای تأمین اب  یک شهروند و همچنین به عنوان یک دکوراسیون در اختیار شهروندان قرار گرفته است ، همچنان داستان خود را برای هر کس که برای بازدید می اید بازگو می کنند. یکی از مشهورترین چشمه های شهر ، چشمه آلمان در میدان سلطان نامه است که بین سالهای 1889 تا 1901 به عنوان سمبل بزرگداشت دومین سفر امپراتور ویلهلم دوم به استانبول ساخته شد. مطمئناً یکی از اصلی ترین چشمه های استانبول این چشمه است.چشمه آلمان با گنبد و ستون های غول پیکر خود ایستاده است در حالی که مسجد اعظم سلطان نامه در پشت سر آن قرارگرفته است.

چشمه های آب استانبول

درست در نزدیکی چشمه احمد سوم ، که بین سالهای 1728 و 1729 ساخته شد و جایگزین یک چشمه قدیمی بیزانس شد. این سازه غول پیکر با سقف و نمای تزئین شده خود که دارای الگوهای تزئینی از گل ، کاشی های رنگی ، سنگ قوس و خطاطی زیبا با دست است ، بخاطر اندازه و بزرگی ان برجسته شده است چشمه های کوچکتر که در سراسر شهر یافت می شوند ، خواه  دریک خیابان آرام باشد ، یا خیابان شلوغ Istiklal و یا در کنار یک جاده شلوغ واقع شده باشد. اگر تو